Almanya Dil Okulları

Almanya

Almanya resmi dili Almancadır. Almanya, Avrupa Birliğinin en fazla nüfusuna sahip ülkesidir. Almanya başkenti Berlin’dir. Almanca öğrenmek ve dil becerinizi geliştirmek için Almanya en iyi seçenektir.

Almanya üniversitelerinde tercih lisans ya da yüksek lisans eğitimi aldığınızda Almanya, oturum izni ve çalışma izni veren tek ülkedir.

Almanya dil okulları, her yaştan ( 16 +yaş) ve seviyeden öğrenciye hitap eden kurs seçenekleri sunmaktadır. Almanca kurslarına 16 yaş ve üzeri öğrenciler devam edebilir. Sınıflar ortalama 10-12 öğrencili haftalık 20, 25 ve 30 derstir.

Genel Almanca – yoğun Almanca programı, akademik amaçlı Almanca, sınavlara hazırlık Almanca, Üniversiteye giriş öncesi hazırlık kursları bulunur. Almanya dil okulu hemen hemen her şehirde bulunur. En çok tercih edilen şehirler Frankfurt, Berlin, Köln, Münih, Hamburg, Duesseldorf’tur.

En iyi Almanca öğrenme Almanya dil okulları ile gerçekleşir. Almanca öğrenmek ve 4 dil becerinizi geliştirmek için mutlaka Almanya’da yaşamalısınız.

Almanya’da lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi almak için Almanca yeterince bilmeniz şarttır.

Avrupa ülkelerinin çoğunda Almanca konuşulmaktadır. Bu ülkelerde Almanca 2. dildir. Almanya dil okulları, son öğretim metotlarında, başlangıç- ileri seviyede öğrencilerine hitap eden kurs seçenekleri sunmaktadır.

Almanya dil okulu, genel Almanca, yoğun Almanca, Almanca sınavlarına hazırlık kursları gibi seçenekler sunmaktadır. Almanya’da birçok şehirde dil okulunun bulunması öğrenciler için büyük bir avantajdır. Almanya’da her bütçeye ve her ihtiyaca yönelik dil okulları bulunmaktadır. Almanca kursu türüne göre değişmekle birlikte, sınıflar genelde 10- 12 öğrencili, haftalık 20, 25 ve 30 derstir. Kurs sürenizi ihtiyacınıza ve bütçenize göre belirleyebilirsiniz.

Almanya Dil Okulları

Sprachcaffe Dil Okulları                        Frankfurt, Düsseldorf

DID DEUTSCH                                       Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih

BWS Germanlingua                              Berlin, Münih, Köln

Anglo-German Institute                      Stuttgart

Carl Duisberg Centren (CDC)            Berlin, Köln, Münih, Rodolfzell

GLS BERLIN                                        Berlin

F+U ACADEMY                                  Heidelberg

KAPITO Sprachschule                      Münster

GOETHE INSTITUT                         Birçok şehirde ( 13)

Almanya Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

Almanya’da dil eğitimi öğrencileri aile yanı, apart daire ve öğrenci yurtlarında konaklama yapabilirler.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama ile öğrenciler Alman ailelerle pratik yapabilir. Öğrenciler için tek – çift kişilik oda, yarım pansiyon (sabah kahvaltı + akşam yemeği) seçenekleri bulunur.

Paylaşımlı Daire

Birden fazla öğrencinin birlikte konaklama yapılabilen bu daireler, ekonomik bir seçenektir. Apart daireler farklı kültürdeki öğrencilerin kaynaşmasına olanak sağlar. Daireler eşyalı, ortak mutfak ve oturma alanına sahiptir.

Yurt Konaklama

Öğrenci yurtlarda tek veya çift kişilik oda seçeneği vardır. Yurt binalarında çalışma ve dinlenme alanları bulunur.