Amerika Dil Okulları

Amerika İngilizce öğrenmek için en popüler ülkelerden birisidir. İngilizce dil eğitimini Amerika’da almaya karar veren öğrenciler Amerika eyaletlerindeki okul ve şehir konusunda tercih yapmalıdır.

Amerika dil okulları, türü (genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi…), süresini ( 2-3-6-12 ay gibi)  kendi bütçenize göre düşünmelisiniz. Amerika’da dil okulu için şehir tercihiniz, ilgi alanlarınız, hobileriniz kararınızda çok önemlidir.  ABD’de eyaletler arasında kanunlar, yaşam koşulları, iklimler bile farklıdır.

Amerika’da dil eğitimi hemen hemen her şehirde onlarca dil okulu bulabilmek mümkündür. Özel dil okulları ve Amerika üniversitelerinin çoğunda kendi kampüslerinde İngilizce dil eğitimi programları sunmaktadır.

Amerika’da üniversite ya da yüksek lisans eğitimini almayı planlayan öğrenciler önce genel İngilizce daha sonra TOEFL, GMAT, GRE vb. üniversite sınav hazırlık kurslarına devam etmeleri gerekir.

Amerika dil okulu şehir tercihi yapılırken toplu taşınmanın yaygın olduğu bölgeleri tercih etmeniz gerekir. Amerika’da dil okulu yurt konaklama genelde çok yakın mesafelerdedir.

Amerika dil okulu İngilizce dil eğitimi haftalık 24- 30 ders olarak verilmektedir. Amerika’da dil okulu İngilizce dil eğitimi yanında film, tiyatro, fotoğrafçılık gibi kurslara da devam edilebilir.

Amerikada dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni haftada 20 saat olarak sadece kampüs içinde vardır. Amerika Üniversiteleri yöneticileri kampüs içindeki işlerde akademik eğitim alan (yüksek lisans gibi) öğrencileri tercih edilmektedir.  Amerika’da dil okulu öğrencilerinin yasal olarak çalışma izinleri yoktur.

Ayrıca Türk öğrencilerin çoğunlukta olduğu şehirler, ya da popüler dil okulunu seçmemeniz daha uygundur. O bölgede çok Türk öğrenci görürsünüz.  İsmi çok duyulmamış şehirlerde çok uluslararası öğrencilerin bulunduğu bir okul seçilmeyi tercih etmenizi tavsiye ederiz. Böylece farklı kültürlerden öğrencilerin taşınabilir ve daha çok pratik yapma imkânı bulunur.

Amerika, yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok ilgilendikleri ülkelerden birisidir. Amerika’da dil okulları tercihlerini öğrenciler, okul ücretleri, konaklama seçeneklerine ve şehirlere göre yapmaktadır.

Amerika’nın popüler ve en gözde şehirlerinde, bulunan anlaşmalı dil okullarımız ile size kusursuz bir hizmet vermekteyiz. Türk öğrencilerden uzak olmak istiyorsanız orta Amerika eyaletlerini tercih etmelisiniz.

Amerika dil okulları her ihtiyaca yönelik kurslar sunuyor. Amerika’da dil eğitimi süreleri 2-52 hafta arasında değişir. Dil okulları öğretmenleri sürekli ödev vermekte, 4 dil becerinizi gelişmeyi amaçlar.

İnfoyed Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile Amerika öğrenci vizesine başvurmak isteyen tüm öğrencilerimize ücretsiz vize danışmanlığı yapmaktayız. Amerika F1 öğrenci vizesi için DS-160 formunu doldurma ve randevunuz şirketimizce alınmaktadır.

Amerika Dil Okulları

EC ENGLISH Amerika

ELS Amerika

LSI Amerika

NYLC Amerika

ILSC Amerika

GILES Amerika

KINGS EDUCATION Amerika

FLS INTERNATIONAL Amerika

OXFORD HOUSE COLLEGE Amerika

CALIFORNIA LANGUAGE ACADEMY Amerika