İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de dil eğitimi denince ilk akla gelen İngiltere dil okullarıdır. İngiltere’de kaliteli bir İngilizce eğitimin yanı sıra her ulustan, dinden, farklı kültürdeki insanlarla karşılaşmak mümkündür. İngiltere’de yüzlerce dil okulu bulunmaktadır. İngiltere dil okulları genelde Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bristol’da bulunmaktadır. Öğrenciler Manchester, Chester, York, Liverpool, Bristol gibi şehirleri, Eastbourne, Devon, Torquay, Portsmouth,  Canterbury gibi küçük kasabalardaki İngiltere dil okulları tercihini yapmaktadır.

İngiltere dil okulu fiyatları şehirlere ve okullara göre değişmektedir.  Kendi bütçenize uygun olan İngiltere dil okulu araştırması için İnfoyed Yurtdışı Eğitim size ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere dil okulları ücretleri kalite ile doğru orantılıdır. İngiltere dil okulu konaklama fiyatları şehirlere ve dil okuluna göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere’de İngilizce özel dil okullarında alınabileceği gibi devlet üniversitelerinde de alınabilir. İngiltere özel İngilizce dil okulları İngilizce kurslarına her hafta pazartesi günü başlanabilir. İngiltere devlet üniversitelerinde eylül ve şubat dönemlerinde ya da belli tarihlerde başlar.

İngiltere’de da küçük özel okullar ya da başka şehirler de şubesi olan zincir okulları tercih edebilirsiniz. İngiltere çok merkezli okullar ise pek çok farklı şehirlerde aynı kaliteli eğitimi garanti edebilir. İngiltere’de şehirler birbirine yakın olması ve ülke içinde ulaşımın çok kolay olmasıdır.

İngiltere dil okulları öğrencileri yasal çalışma izinleri yoktur. İngiltere İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir. İngiltere’de dil eğitimi Türkiye’ye yakın olması ve İngilizcenin ana vatanı kabul edilmesi öğrencilerin tercih nedenlerinden sadece birkaçıdır.

İngiltere dil okulları sürekli olarak denetlenmektedir. İngiltere dil okulları British Council ve English UK tarafından akredite edilmektedir.

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere’de dil eğitimi öğrencileri haftalık en az 15 saat (20 ders) eğitim almak zorundadırlar. İngiltere vizesi için haftalık en az 20 ders alınması zorunludur. İngiltere’de dil eğitimi sınıfları genelde 12-16 kişiliktir.  Öğrenciler İngiltere’de dil eğitimi ilk gününde İngilizce seviyelerini belirlenmesi için seviye tespit sınavına girerler. Sınav sonucuna göre uygun olan uluslara arası sınıfa yerleştirilir.

İngiltere’de dil eğitimi genel İngilizce- yoğun İngilizce – iş İngilizcesi- IELTS / TOEFL hazırlık kursları -yönetici ve is adamlarına yönelik 20 -30 ders programlarını tercih edilebilir. İngiltere’de dil eğitimi genel İngilizce programlarında öğrencilere 4 temel alanda ( okuma, anlama, anlatma ve dinleme ) eğitim verilir. 6 – 9 -12 ay uzun süreli dil eğitimleri indirimleri bulunmaktadır. Eğitim almaya karar verdiğiniz İngiltere dil okulu ile ilgili kayıt, yerleştirme, konaklama, uçak bileti ve vize islemelerinizde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

İngiltere’de Yaşam ve Çalışma Koşulları

İngiltere, yaşam koşulları pahalı olmasına rağmen İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir. İngiltere dil okulları öğrencilerinin yasal çalışma hakları yoktur. İngiltere’de şehirler birbirine çok yakındır. Şehirlerarası ulaşım kolaydır.

İngiltere Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

İngiltere dil okulu öğrencileri aile yanı, yurt, apart daire konaklama seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler aile yanı konaklamada aileler ile birlikte yaşadıkları için İngilizce pratik yapabilirler. İngiltere dil okulu öğrencileri genelde aile yanı konaklamayı tercih etmektedir.