İrlanda Dil Okulları

İrlanda yâda daha doğru ismi ile İrlanda cumhuriyeti, aslında ne coğrafi olarak ne de siyasi olarak, büyük Britanya’nın bir parçası değildir.

İrlanda adası topraklarının güneyde kalan büyük kısmı İrlanda Cumhuriyeti’ni, kuzeyde kalan küçük kısmı ise Birleşik Karalık’a bağlı kuzey İrlanda’yı meydana getirmektedir.

1949’dan beri bağımsız bir ülke olan İrlanda Cumhuriyeti’nin nüfusu yaklaşık dört milyon kadardır. Türk hava yoları Türkiye’den İrlanda Cumhuriyeti’ne direkt uçuşlar bulunmaktadır. Özellikle başkent Dublin’den İngiltere’ye ulaşım çok kolaydır ve gerek uçak gerekse feribot yolu ulaşım mümkündür.

Neden İrlanda Dil Okulları?

İrlanda resmi dili İngilizce ve İrlandacadır. İngilizce konuşan İrlanda halkı, özelikle aile yanı konaklama ile dünyanın her yanından gelen genç öğrencilere huzurlu bir ortam sunmaktadır. İrlanda dil okulları en büyük avantajı, çok az sayıda Türk öğrenci olmasıdır.

Özellikle yaz döneminde İngiltere- Amerika- Kanada’da bazı dil okullarının sınıflarında Türk öğrenciler oldukça fazladır.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda’da kaliteli İrlanda dil okulu her zaman bulmak mümkündür. Genelde dil okulları Dublin, Cork, Galway ve Limerick’te bulunur. İrlanda dil okulları bir kısmı, MEl-Marketing English in Ireland birliğinin üyesidir.

İrlanda’da İngilizce dil eğitimi alabilmemiz için MEI üyesi bir dl okulundan kabul alınmış olması gerekir. MEI üyesi tüm okullar, İrlanda milli eğitim bakanlığı tarafından akredite edilmiş okullardır.

İrlanda Dil Okulları İngilizce Kursları

*Genel İngilizce

*Yoğun İngilizce

*Akademik yıl İngilizce

*İş İngilizcesi

*Yöneticilere yönelik İş İngilizcesi

*Sınav hazırlık kursları

İrlanda dil okulları, yurtdışında İngilizce eğitimi için son yıllarda tercih edilmektedir. İrlanda’da kaliteli ve akredite edilmiş onlarca dil okulu bulunuyor.

İrlanda dil okulları MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. İrlanda dil okulları İngiltere kalite standartlarına sahiptir.

Uzun dönem (25 hafta ve üzeri) İngilizce dil eğitimi alan öğrencilere yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Çalışma ile okulda öğrendiklerinizi pratik yapabilirsiniz.

İrlanda dil okulu İngilizce kursu ve konaklama maliyetleriniz Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelere çok daha uygundur. İrlanda’da size en uygun İngilizce dil eğitim programı kesinlikle bulabilirsiniz.

Genel, yoğun İngilizce, bire-bir İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS ve CAE gibi sınav hazırlık programları sunulmaktadır,

Kısa zamanda İngilizce öğrenmek istiyorsanız haftalık 30 ders olan Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklama

Öğrenciler İrlandalı aileler ile birlikte kalmayı tercih etmektedir. Aile yanı konaklama ile hem İngilizce pratik yapacak hem de İrlanda kültürünü çok daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

Apart Daire Konaklama

Öğrenciler 2-3 kişilik paylaşımlı apart daire gibi farklı seçenekler de vardır.

Yurt Konaklama

Aynı dil okulu öğrencilerle birlikte farklı konaklama şekli yurt konaklamadır.

Infoyed Yurtdışı Eğitim, İrlanda dil okulları Türkiye resmi temsilcisidir.

İrlanda Dil Okulları

ELI Ireland

ISE Ireland

ULearn

CES Dil Okulu

Griffith College Emerald Cultural Institute

ATC Dublin Dil Okulu

Arena School of English

Alpha College of English

Dublin City University (DCU)

Birchwater Education

Dublin Cultural Institute

Delfin English School Dublin

The English Studio Dublin

Cork English College (CEC)

İrlanda Vizesi

İngiltere vizesi ile İrlanda’ya giriş yapılmamaktadır. İrlanda vize başvuruları Ankara İrlanda büyükelçiliğine ya da İstanbul İrlanda fahri Konsollusuna yapılması gerekir.