YURTDIŞI DİL OKULLARI

Kanada Dil Eğitimi

KANADA DİL OKULLARI

 • Toronto dil okulları
 • Vancouver dil okulları
 • Montreal dil okulları
 • Ottawa dil okulları
 • Calgary dil okulları
 • Victoria dil okulları
 • Halifax dil okulları
Malta Dil Eğitimi

MALTA DİL OKULLARI

İngiltere Dil Eğitimi

İNGİLTERE DİL OKULLARI

 • Londra dil okulları
 • Brighton dil okulları
 • Bournemounth dil okulları
 • Oxford dil okulları
 • Cambridge dil okulları
 • Manchester dil okulları
 • Bristol dil okulları
 • Eastbourne dil okulları
 • liverpool dil okulları
Amerika Dil Eğitimi

AMERİKA DİL OKULLARI

 • New York dil okulları
 • Boston dil okulları
 • Miami dil okulları
 • Sandiego dil okulları
 • Washinton dil okulları
Dublin Dil Eğitimi

DUBLİN DİL OKULLARI

Cape Town Dil Eğitimi

CAPE TOWN DİL OKULLARI

Almanya Dil Eğitimi
Avustralya Dil Eğitimi

AVUSTRALYA DİL OKULLARI

 • Sidney dil okulları
 • Melbourne dil okulları
Avusturya Dil Eğitimi

AVUSTURYA DİL OKULLARI

 • Viyana dil okulları
Belçika Dil Eğitimi
Çin Dil Eğitimi
Dubai Dil Eğitimi
Fransa Dil Eğitimi
Güney Kore Dil Eğitimi
İspanya Dil Eğitimi
İtalya Dil Eğitimi
Japonya Dil Eğitimi
Rusya Dil Eğitimi
Yeni Zelanda Dil Eğitimi

En iyi dil konuşulduğu ülke öğrenilir.

Yurtdışı dil eğitimi için ne kadar bütçeniz var? Genelde yurtdışı dil okulları öğrencilerin yasal çalışma izinleri yoktur. Üniversite kampüsündeki dil okuluna devam ediyor iseniz haftalık 20 saat ve sadece üniversite kampüs işlerinde çalışabilirsiniz. Avustralya’ya ve Malta’ya en az 24 hafta için giderseniz, çalışma izni alabilirsiniz. Yurtdışı üniversite kampüs yöneticileri de yüksek lisans öğrencilerini tercih etmektedir. Çünkü bu öğrencilerin genelde dil problemi yoktur.

Netice olarak bütçenizi yurtdışı yaşam masrafları, konaklama ve dil okulu ücretleri dâhil edip ülke seçimi yapılmalıdır. Bu nedenle ülke seçimi için doğru karar vermek zorundasınız. Aksi takdirde düşündüğünüz süreden önce Türkiye’ye dönme zorunda kalabilirsiniz.

Eğer yabancı dil öğrenmek ve pratik yapabilme amacıyla yurt dışında bulunuyorsanız bu durum gerçekten can sıkıcı olabilmektedir. Çünkü yurt dışında bulunarak yabancısı olduğunuz bir kültür ile başka bir dili tanıma ve öğrenme çabası verirken bu durum dikkatiniz dağıtan ve yabancı dil pratiği anlamında kendinizi geliştirmenizi engelleyen bir faktör olabilir. Dolayısıyla Yurtdışı dil okulları tercihinizi daha az bilinen ülkeler ve şehirler her zaman daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Hem maliyetlerin düşmesi hem de yurtdışı dil okulları yöneticilerinin öğrenciye daha çok bireysel ilgi göstermesi gibi avantajlara sahip olacaksınız.

* Uygun maliyetli uçak biletleri olması

* Yurtdışı dil kursu ve konaklama maliyetlerinin düşük olması

* Yurtdışı dil okulu bulunduğu ülke tarafından akredite olması

*Yurtdışı dil okulu kayıtlarında öğrenci sayısının mümkün olduğun az sayıda olması

*Gideceğiniz ülke ana dilinin sizin öğrenmek istediğiniz dili konuşması, İngilizce ise Amerika, İngiltere, Kanada, Malta, İrlanda gibi ülkelerin olması tavsiye edilir.

Ülke Seçimi

İngilizce ise öncelikle İngilizce konuşulan bir ülkelerden birini seçmeniz gerekir. Çok fazla seçeneğinizde yoktur. Yurtdışı İngilizce dil okulu için Türk öğrencilerinin tercih sırası İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda, güvenli ve sakin oluşuyla Malta’dır.

Yurtdışı Fransızca dil okulu için Fransa ve Kanada. Yurtdışı Almanca dil okulu için Almanya ve Avusturya.  Diğer diller için ispanya, İtalya gibi.

Yurtdışı dil okulu sonrasında üniversite öğrenimine yönelik eğitim almayı düşünüyor ise tercihiniz Amerika olmalıdır. Amerika üniversite sayıları çok fazla olması sizin için avantaj olacağını düşünmelisiniz.

Yurtdışı Dil Okulu Akreditasyonu

Akreditasyon, bir kalite garantisidir. Ülke konsoloslukları yurtdışı dil okulu akreditasyonu var ise vize verirler. Akreditasyon bir okul seçimi yapmanız zorunludur. Aksi takdirde vize alamazsınız.

Şehir Seçimi

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşıyor iseniz büyük şehirlerdeki yurtdışı dil okulu tercihi yapmanızı tavsiye ederiz. Tecrübelerimiz bu yöndedir. Yurtdışı kalabalık şehirlerde yurtdışı dil okulları daha pahalı, ulaşım sorunu ve yurt sorunu olabileceği için daha küçük şehirleri seçmenizi tavsiye ederiz.

Daha güvenli, sakin bir ortam ve uluslararası öğrencilerinin fazla olduğu küçük şehirler başlangıçta avantajlı olmaktadır. Ya da orta ölçekte bir şehir tercihi de yapabilirsiniz. Amacınız yurtdışı dil okulları seçiminde Türklerin bulunduğu bölgeden uzak durmak olmaktır.

Farklı Şehirlerde de Olan Yurtdışı Dil Okulları Tercihi

Küçük okullar her bir öğrencisine daha fazla zaman ayırırlar. Yurtdışı dil okulu öğrencileri küçük okullarda bireysel ihtiyaçlarını daha kolay giderirler. (Öğretmen değişimi, yurt oda değişimi gibi) Çok merkezli yurtdışı dil okulları farklı şehirlerde aynı kalite dil eğitimi garanti edebilir. Bulunduğunuz şehirden memnun kalmamanız durumunda okulun diğer şehirlerindeki okullardan birisine transfer olabilme şansınız olmaktadır.

Yurtdışı Kurs Ücreti, Konaklama, Yaşam Masrafları

Genel kural pahalı yurtdışı dil okulları en iyi dil eğitimi verdiği anlamına gelmemektedir. Ucuz okulların iyi olmadıkları söylenemez. Bu konuda şirketimizden detay bilgiler almanızı tavsiye ederiz.

Yurtdışı Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

Yurtdışı dil okulu öğrencilerinin aile yanı, yurt, hostel, apart daire konaklama seçenekleri vardır. Her bir konaklama ücreti farklıdır.  Yurtdışı dil okulları konaklama ücretleri tek, çift ve üç kişilikte farklıdır. Sizin bütçenize en uygun konaklama imkânını sunan yurtdışı dil okulu seçmelisiniz.

Aile Yanı Konaklama

*Ev sahibinizle sabah kahvaltı ve akşam yemeklerinde mümkün olduğu kadar konuşmaya çalışın,

*Kahvaltıda çay, kahve, süt, meyve suyu, tost sunulacaktır. Özel isteklerinizi marketten alabilirsiniz.

* Genelde mutfak kültürü farklıdır.

* Öğle yemeğiniz için okul kantininden veya lokantalardan faydalanabilirsiniz.

* Ev sahibinizin evin ve odanızın anahtarını size verecektir, Eğer ailenizi değiştirmek isterseniz, okulunuzla mutlaka görüşün.

*Ev sahiplerinize her zaman nereye gittiğinizi ve ne zaman döneceğinizi haber verin.

*Ev sahiplerinize ev kurallarını sorun. Bilmeniz gerekenlerden bazıları şunlardır.

*Evin içinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır,

*Kaldığınız odayı her zaman düzenli ve temiz tutun,

*Ev sahibiniz eve arkadaş davet etmenizden memnun olmazlar.

*Kaldığınız evde kendi bilgisayarınızı kullanın. Yurtdışı dil okulu internetinden yararlanmayı tercih edin.

*Banyoyu ev sahibi veya evde konaklayan öğrenciler ile birlikte kullanacaksınız. Banyoda kalış süresini kısa tutmalısınız.

Yurtta Konaklama

Yurt dışı dil okulu yurt konaklamaları genellikle tek kişilik veya 2-3 kişilik odalarda öğrencilerin konaklamalarıdır.  Öğrenciler yurt konaklaması ile bağımsız bir yaşam sürdürebilirler. Pek çok yurtta yemek servisi yoktur.

Yurt konaklama ile farklı ülkelerden yabancı dil öğrenmeye gelmiş öğrencilerle bir arada olunmasıdır. Öğrenciler çeşitli sosyal ortamlarına arkadaşları ile birlikte katılabilirler.