Yurtdışında Üniversite Eğitimi

ŞİMDİ YURT DIŞINDA ÜNİVERSİTELİ OLMA ZAMANI
Bir yandan yurtdışında üniversite okumak hayali diğer yandan kariyer planlamalardaki kararsızlıklar sizleri zorlayabilir. Karar vermenin zor olduğu durumlarda yurt dışında üniversite okumak sizlere etkili bir alternatif sunmaktadır. Bu noktada hayalleriniz doğru bir gelecek planlamasıyla hedeflerinize dönüşür. Ancak doğru bir destekle hayatınızdaki kırılma noktalarını istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Kendinizi tanımak, ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda hayatınızda değer kazanmasını istediğiniz alanı seçebilmeniz için İNFOYED Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yol arkadaşlığı yapacaktır.
Yurtdışında üniversite eğitimi avantajları hayatınızın her anında değerli olacaktır. Yurt içinde gelecekte uğraşmak istediğiniz alana yönelik bölüm okumak sırtınızda bir hayli yük taşımanıza sebep olurken, yurt dışında üniversite okumak tercihinde bulunduğunuzda hem yabancı bir dile hâkim olacak hem de yetenek ve ilgilerinize yönelik bölümde okuyarak sınır tanımayan bir akademik başarıyı yakalayacaksınız.
Adım adım hedeflerinize yürürken başarılı ve yetkin olmak istediğiniz alanda eğitim görmek ve uluslararası rakiplerinizle mücadelenizde galip gelmek için size çeşitli olanaklar sunan ve dünya görüşünüzü genişleten, kaliteli yurtdışı üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Yurtdışında üniversite eğitimi görmek size yeni deneyimler katacak ve farklı olanakları bir araya getirecek bir seçenektir. Başta farklı kültürlerle bir arada yaşamak ve adapte olmak sizleri alışkanlıklarınızda ötürü zorlasa da çabuk uyum sağlayarak süreç içinde edineceğiniz deneyimler çalışma hayatınıza ve günlük yaşamınıza paha biçilemez bir katkıda bulunacaktır.
Gittiğiniz ülkenin eğitim dilini bilmiyorsanız dil hazırlık okuluna giderek farklı bir dil öğrenme fırsatını yakalayacaksınız. Yurtdışı üniversite eğitim süreniz boyunca günlük hayatınızda da yeni öğrendiğiniz dili kullandığınızdan dil yetenekleriniz daha fazla gelişecektir. En önemlisi Türkiye’de iş başvurularında dil avantajınızı kullanarak Uluslararası şirketlerle işbirliği yapan kurumsal şirketlerde farkınızı oraya koyacaksınız.
Yurtdışında üniversite eğitimi başvurularında Türkiye’de ÖSYM’ye girmiş ve kazanmış olmak zorunlu tutulmadığından lise diplomanız ile istediğiniz üniversite ve bölümlerde okuma şansınız yüksektir. Bazı yurtdışı üniversiteler, tercih ettiğiniz bölüm için lise diploma denkliği olmasa bile öğrencileri mağdur etmeyerek bir yıllık bir hazırlık programı (foundation program) sunmaktadır. Yurtdışında üniversite eğitimi hazırlık programını başarıyla bitirdikten sonra üniversitede okumaya hak kazanırsınız. Ayrıca yurtdışındaki bazı üniversitelerin öğrenim ücretleri, Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerinden daha düşüktür.
Yurtdışında yüksek lisans için bazı üniversitelerin ön şart sınavları olmadığından açıklanan dönemlerde kolayca başvuru yapabilirsiniz. Yurtdışında yüksek lisans sonrası doktora programına devam etmek Türkiye’den başvuru yaparak gitmeye hak kazanmaktan daha kolay olacaktır.
Aldığınız öğrenimin yanı sıra farklı kültürlerle bir arada yaşamanın getirdiği problemlere evrensel perspektiften bakabilme ve farklı çözüm üretebilme becerisi geliştireceksiniz. Bu beceriler size çalışma hayatınızda hızlı ve esnek kararlar alabilmenize, işinizi doğru yapılandırabilmenize ve alanınızdaki yetkinliğinizi arttırmanızda yardımcı olacaktır. Yurtdışında üniversite öğrenimi gördüğünüz ülkenin yaşam ve çalışma koşullarını öğrendiğinizden Türkiye’de bu deneyimlerinizin yararlı ve iyi taraflarını uygulayabilecek böylece çalışma ortamınıza yeni bir bakış açısı getirmiş olacaksınız.

Bizler, sizin yeteneklerinizi ve isteklerinizi dikkatle analiz ederek sizi en uygun ülke, üniversite ve bölüm seçenekleri sunmaktayız. 2010 yılında Ankara merkezli olarak faaliyetlerimize İNFOYED Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak başlayarak üniversiteler ile yaptığımız işbirlikleri ile geniş bir iletişim ağına sahibiz.
İNFOYED Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Avusturya, Almanya, Fransa, İsveç, Norveç, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Polonya, Makedonya, Rusya, Ukrayna, Amerika, İngiltere, Malta, Çin, Brezilya, Kanada ve Avustralya üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans eğitim almak isteyen öğrencilere danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermekteyiz.
Sadece yurtdışında üniversite eğitimi kayıt işlemleri değil, öğrencilerimize yurtdışında üniversite eğitim aldıkları sürece destek olmakta, bu ülkelerde bulunan uzman danışmanlarımız ile her türlü sorununuzda yanınızda yer almaktayız. Sizi geleceğe taşıyan bu yolculuğunuzda destek sağlamaktan onur duyarız.

İNFOYED Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı