Yurtdışı Yaz Okulları

Yurt dışında dil öğrenmek hem keyifli hem de öğrenmeyi yaşamak gerekir. Ancak bu serüvene çıkmak sizleri her ne kadar heyecanlandırsa da sizden emek ve zaman isteyecektir. Güz ve bahar dönemlerinde yoğun yurtdışı dil eğitimi ve iş programları yaz dönemi tam bir fırsattır. Yaz döneminde yurt dışında yaz okulları tatilinizi ve eğitimi birleştirerek dil eğitimi alabilirsiniz.

İyi bir planlamayla yaz tatilinizi çok iyi planlayabilir ve her anınızı dolu dolu yaşayabilirsiniz. Dil seviyenizi eğlenceli bir şekilde arttıracak ve öğrendiğiniz dili kullanmanın gururunu yaşayacaksınız.

Doğru bir danışmanlık önemli bir rehber olacaktır. Yurt dışı yaz okulu fırsatlarına genel olarak bakıldığında önemli noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.

*Yurtdışı yaz okulu programları, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış dil eğitimi ve aktivitelerden oluşmaktadır.

*Haftada ortalama 15-20 ders saati dil eğitimi içeren programlarda öğrenciler güne kahvaltı sonrasında dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve dil seviyelerine göre oluşturulmuş sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor.

*Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaşarak toplandığı bu uluslararası gruplarda öğrenciler, yabancı dili kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive olmaktadırlar.

Zaten yurtdışı yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

*Genç yaşlarda dil eğitimi daha hızlı, edinilen bilginin kalıcılığı ise daha güçlüdür. Dinamik gençliğin eğitim sürecinin kaliteli olması ise verilen eğitimin de dinamik ve yaşantıya dayalı olması gerekmektedir.

*Araştırmalarda eğitim psikologlarının öğrenme prensiplerini belirlerken öncelikli olarak birey farklılıklarının göz önünde bulundurulması etkin ve kalıcı izli olmasında büyük rol oynadığı bilinmektedir.

*Eğer bireye kazandırılmak istenen bilginin bir yabancı dil olduğundan söz ediyorsak bu kuvveti yurt dışında dil okulları programları sayesinde kazandırılacağı muhakkaktır. Çünkü jenerasyonun öğrenme stillerini yaz okulları gençlik programları çerçevesine entegre eden yurt dışı dil öğrenim merkezleri genç bireylere kültür, yaşam ve dil eğitimini aktivitelerle donatarak en mükemmel zemini hazırlamışlardır.

*Güçlü bir gelecek hazırlamak isteğiniz çocuklarınız için sizlere düşen ise bu zaman zarfında İNFOYED Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık hizmetlerinden yurtdışı yaz okulu desteği alarak alternatifleri değerlendirip karar vermek olacaktır. Zaman gençlerin uluslararası öğrenci olma zamanı.

Yurtdışı Yaz Okulları Aktiviteleri

Yurt dışı yaz okulu programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenmektedir. Öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve eğlenceli bir şekilde zaman geçirmeleri sağlanmaktadır.

Yurt dışı yaz okulu aktiviteleri içinde basketbol, futbol, tenis, yüzme, binicilik gibi farklı ilgi alanlarına hitap eden sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal çerçevelerdeki faaliyetler de yer almaktadır.

Yurtdışı yaz okulları kendilerinin belirlediği bir aktivite programları vardır. Aktiviteler okulların görevlendirdiği alanında donanımlı aktivite liderleri tarafından organize edilerek onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşmektedir.

Burada tam zamanlı yurtdışı dil eğitim programları ile dolu bir yaz süreci planlanmış ve bireylerin güvenlik koşulları ön planda tutulmuştur.

Yurtdışı Yaz Okulları Gezileri

Yurtdışı yaz okulu programlarının en önemli faaliyetlerinden biri de şüphesiz gezilerdir. Yurtdışı yaz okulu seçeneklerinde her hafta bir-iki tam gün, üç ya da dört yarım gün geziler düzenlenmektedir.

Tam gün yurtdışı yaz okulu gezilerinde günübirlik olarak bulunduğunuz şehrin popüler ve tarihi şehirleri rehber eşliğinde ziyaret edilmektedir. Yarım günlük gezilerde ise yakın mesafede bulunan eğlence merkezleri, tarihi yerler, alışveriş merkezleri vb. mekânlar ziyaret edilmektedir. Okullar ayrıca isteğe bağlı özel turlar da düzenleyerek tercih eden öğrencilere daha fazla yer görme olanağı da sunmaktadırlar.

Öğrenciler bu gezi aktiviteleri sayesinde yaşadıkları şehri tanıma, bir kültür aynasından bakarak kullanılan dili özümseme noktasında büyük adımlar atma fırsatını yakalamış olacaklardır. Bu deneyimler hayata farklı açılardan bakmalarını ve küresel yaşamlarla genç yaşlarda karşılaşma olanaklarını sunmaktadır.

Yaşam kalitesinin yükselmesinin ancak hem çok okumanın hem de çok gezmenin bütünselliği ile mümkün olduğu günümüzde, genç öğrencilerin yurt dışı yaz okulları ile iyi bir serüven yaşayacakları aşikârdır.

Yurtdışı Yaz Okulları Konaklama

Öğrenci için gideceği okulun konaklama seçenekleri var ise bu seçeneklerden faydalanması en doğrusudur. Yurtdışı yaz okulları konaklama fiyatlarının yüksek olması gideceği okulun kalitesiyle doğru orantılıdır.

Yurtdışı Yaz Okulu Apart Konaklama

Yurtdışı yaz okulları öğrencileri genellikle apart konaklama seçeneklerini tercih etmektedir. Farklı ülkelerden öğrencilerle ortak bir noktada buluştukları yer olan apart konaklama seçeneklerinde öğrenciler “kendin pişir kendin ye” imkânına sahip olup istedikleri her şeyi kendi yemek zevklerine göre hazırlayabilmektedirler. Yurtdışı yaz okulu apart konaklama odaları genelde iki kişiliktir. Öğrenci odasını bir başka öğrenciyle paylaşmaktadır. Banyo, mutfak, tuvalet genellikle ortak kullanım alanlarıdır.

Yurtdışı Yaz Okulu Aile Yanı Konaklama 

Yurtdışı yaz okulları aile yanı konaklama seçeneğinde ise konaklama aileleri yerli halktan kişiler olmakta ve öğrencilerin okul sonrasında evde pratik yapma fırsatına sahip olabilmeleri açısından tercih edilmektedir. Bu aileler özel olarak okul tarafından seçilmiş, işbirliği yapan ailelerden oluşmaktadır. Öğrenciler aile yanı konaklamalarda tek kişi veya çift kişi konaklama seçenekleri vardır. Eğer öğrenci aile yanı konaklamada çift kişi kalmayı tercih ederse çift kişilik aile yanı konaklamayı tercih edebilirler.

Aile evleri odalarında yatak, dolap,  çalışma masası bulunmaktadır. Yurtdışı yaz okulları aile yanı konaklama öğrenciye yatacak yer temin edilmekte ve hijyen sağlamak bakımından her hafta nevresim takımları değiştirilmektedir.

Yurtdışı yaz okulları aile yanı konaklamaları  tam veya yarım pansiyon seçenekleriyle sunulmaktadır. Tam pansiyon kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği aile ile birlikte yapılmaktadır. Yarım pansiyonlarda ise kahvaltı ve akşam yemeği sunulmaktadır. Öğrenciler o ülkeye ait kültürü, yemek zevklerini tatma fırsatını elde edeceklerdir. Aile yanı konaklamalar bazen okula yakın yerlerde, bazen ise tek vasıta ile gidilebilecek mesafelerde konumlandırılmıştır.

Yurtdışı Yaz Okulları Yurt Konaklama

Yurtdışı yaz okulları yurt konaklama seçeneği ile öğrenci farklı ülkelerden gelen birçok öğrenciyle aynı ortamı paylaşmaktadır. Öğrenci yaşıtlarıyla aynı ortamı paylaşırken kendini daha rahat hissetmektedir. Yurtdışı yaz okulları yurt konaklama seçeneğinde genellikle kafeterya, bilgisayar odası, oyun odaları, ders çalışma salonları ortak kullanım alanları vardır.

Odalar öğrencinin seçimine göre 1 – 3 kişilik odalar bulunmaktadır. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı odalarda konakladığı bu sistemde tüm öğünler yurt tarafından hazırlanmaktadır. Öğrenciler birbirleriyle daha hızlı kaynaşmasını sağlayan yurt ortamı öğrencilerin birlikte çeşitli aktivitelere katılmasına olanak sağlar.

Yurtdışı Yaz Okulları Fiyatları 2020

Yurtdışı yaz okulları fiyatları içinde konaklama, vize, gidiş-dönüş uçak bileti, havaalanı karşılama, transferler ve uğurlama ücretleri dâhildir.